راهبرد های اساسی در رویارویی با ناباروری


دکتر مرضیه مهر افزا، دکتر احمد حسینی و حوا دشتدار

اين كتاب به زنان و مرداني كه به مبارزه با ناباروري پرداخته‌اند تقديم مي‌شود؛ به آنان ‌كه مي‌خواهند روياي پدر و مادر شدن خويش را تحقق بخشند.

با مطالعه‌ اين كتاب، همراه ما باشيد و بياموزيد چگونه همواره راهي براي خوشبختي و شادتر زيستن وجود دارد.

بياييد روراست باشيم. ناباروري و درمان آن مساله‌اي جدي است. ناباروري، هر نژاد، سن، گروه و طبقه‌اي را با هر سطح زندگي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي درگير مي‌كند؛ حتي كساني را كه يك بار به‌آساني صاحب فرزند شده‌اند؛ حتي پزشكان، سياستمداران و مديراني را كه براي شما برنامه‌ريزي مي‌كنند.

ناباروري مي‌تواند موجب تزلزل اعتماد به‌نفس و تيره شدن روابط زناشويي شود، ولي اين درست نيست. شما براي كامل شدن خوشبختي خود مي‌خواهيد صاحب فرزند شويد. هيچ‌كدام‌‌تان با انتخاب خود نابارور نشده‌ايد و مي‌توانيد تلاش خود را براي غلبه بر ناباروري آغاز كنيد، ولي بدانيد كه هرگز كنترلي بر نتيجه‌ي درمان ناباروري وجود ندارد.

بهتر است بدانيد كه هنوز مشكل ناباروري صددرصد حل نشده، ولي با استفاده از روش‌هاي پيشرفته‌ي موجود بسياري از موارد آن (اگرچه با تكرار) قابل درمان است.

ممكن است بتوانيد با استفاده از يك روش ساده به نتيجه برسيد، هرچند عده‌اي مجبورند بار‌ها يك روش پيچيده را تكرار كنند تا صاحب فرزند شوند. عده‌اي اگر حتي نتوانند والدين ژنتيكي يك كودك باشند، مي‌آموزند كه خود را از نعمت پدر و مادر شدن محروم نسازند. با مطالعه‌ي اين كتاب مي‌آموزيد تا چگونه عاقلانه‌تر بينديشيد، در حالي كه از خدمات درمان ناباروري بهره‌مند مي‌گرديد از روند زندگي خود غافل نشويد و اجازه ندهيد ناباروري همچون اژدهايي خوشبختي‌‌تان را ببلعد، و سعي كنيد تلاش‌‌تان براي حل مشكل ناباروري وسيله‌اي براي تحكيم بيشتر روابط زناشويي‌‌تان باشد.

مهم نيست كدام‌يك از شما براي بارور شدن مشكل داريد؛ بايد هر دو در كنار هم و با پشتيباني عاطفي از يكديگر براي حل اين معضل تلاش كنيد. به خود‌تان و به روابط‌‌تان بيشتر فكر كنيد. نگذاريد اطرافيان دانسته و يا ندانسته به روابط شما آسيب وارد كنند.

به‌ياد داشته باشيد شما كودك را براي خوشبختکردن درتداوم زندگي خود مي‌خواهيد، پس سعي كنيد عاقلانه‌تر بينديشيد و عمل كنيد. با ما همراه باشيد؛ ما در رنج‌‌ها و شادي‌هاي‌‌تان شريك‌ايم

راهبرد های اساسی در رویارویی با ناباروری
مولف : دکتر مرضیه مهرافزا، دکتر احمد حسینی و حوا دشتدار
تعداد صفحات : 180